Про Фонд за 90 секунд

Про проєкт

Місія Фонду Вадима Новинського — збільшувати територію добра, робити життя нашого суспільства здоровішим і кращим. Велика ноша вже не така важка, коли під неї підставлені сотні плечей. 

Ми твердо впевнені, що людей, здатних робити добро, дуже багато. Спираючись на свій досвід, використовуючи сучасні технології, ми створюємо міцну та стійку систему взаємодопомоги, коли добрі серцем люди можуть посильно для себе та ефективно для загального блага допомагати ближнім, втілювати у життя соціально-значущі проекти. 

Кажуть, Бог не має інших рук, окрім наших. 
Об'єднати здорові сили суспільства, забезпечити умови для довготривалої плідної співпраці задля покращення життя багатьох людей. 

Створити майданчик для зустрічі тих, хто потребує допомоги і тих хто допомагає. 

Бути там, де наша допомога справді потрібна. 
Приймати діяльну участь у позитивних трансформаціях соціальної, освітньої, культурної та просвітницької сфер - тих добрих паростків, які здатні перетворити все наше суспільство, наше сьогодення та майбутнє. 

Сприяти розвитку медицини, відродженню духовності та моральності нашого суспільства, дбати про покоління, якому ми зобов'язані життям та благополуччям — наших ветеранів та пенсіонерів.
Люди є головною цінністю для Фонду Вадима Новинського. 

Люди, котрі здатні побачити лихо ближнього і одразу ж прийти на допомогу. 

Люди, котрі можуть надихнути та об'єднати навколо себе однодумців для втілення у життя реальних справ милосердя.
 
Люди, котрі вірять у добро і активно перетворюють світ. 

Люди, котрі потребують людей. 

Органи управління Фонду

 • Новинський Вадим Владиславович

  Засновник і голова Наглядової ради Фонду

 • Новинський Михайло Вадимович

  Член Наглядової ради Фонду 

 • Пертін Олексій Володимирович

  Член Наглядової ради Фонду 

 • Дріжчаний Ігор Васильович

  Член Наглядової ради Фонду 

 • Сергєєв Дмитро Володимирович

  Директор Фонду

Напрями діяльності

Сьогодні проєкти Фонду охоплюють сфери медицини, освіти, культури та просвітницької діяльності, соціальної допомоги, релігійного життя та інституту сім'ї. Фонд здійснює свою благодійну діяльність за трьома основними напрямками:

Медичні програми

Фонд Вадима Новинського приділяє особливу увагу допомозі в отриманні медичних послуг, насамперед найуразливішим категоріям – дітям, інвалідам, старшому поколінню. 
Важливим напрямком діяльності Фонду є підтримка українських клінік: ми допомагаємо сучасним обладнанням, засобами індивідуального захисту та експрес-тестами для COVID-19. 
Перейти до проєктів

Соціальна благодійність

Фонд Вадима Новинського системно дбає про найнезахищеніших наших співгромадян. 
Ми фінансуємо будівництво та діяльність дитячих будинків та будинків для людей похилого віку. Купуємо продукти харчування та засоби гігієни. Співпрацюємо з дитячими центрами розвитку та ветеранськими організаціями. Купуємо обладнання для музеїв та культурних центрів. 
Перейти до проєктів

Допомога УПЦ

Багато років Фонд Вадима Новинського підтримує Українську Православну Церкву, її просвітницьке, освітнє та соціальне служіння. 
Ми допомагаємо церковним громадам зводити нові храми, реставрувати унікальні церковні пам'ятки архітектурного надбання України. Ми підтримуємо розвиток християнського мистецтва, книговидання та місіонерські друковані ЗМІ. 
Перейти до проєктів
На реалізацію проєктів щорічно виділяється
близько 250 млн. грн.

Цитата

«Біда немає кордонів, немає мови, немає інших відмінностей, вона зачіпає всіх. І ми маємо допомагати всім українцям — і в Херсоні, і в Чернівцях, і на тимчасово непідконтрольних територіях».

Засновник Фонду, Вадим Новинський

Історія Фонду

2022

З початку повномасштабної агресії росії проти України Фонд Вадима Новинського зарезервував 150 млн грн на допомогу Україні, зараз ця сума зросла до 250 млн грн.
 
 • Один з основних напрямків – допомога Маріуполю. Кошти направлені на паливо для евакуаційних автобусів, транспорт, продукти харчування, медикаменти, розміщення біженців та багато іншого. Загалом Фонд тільки на допомогу Маріуполю витратив більше 25 млн грн. 
   
 • На медобладнання для Запорізьких лікарень Фонд витратив майже 15 млн грн. Для медичних закладів закуплені, зокрема, апарат ШВЛ, три операційні столи, дві радіографічні цифрові системи, дві портативні ультразвукові системи, три інкубатори для новонароджених, монітори пацієнта тощо. 
   
 • Для потреб Дніпропетровської області через волонтерські структури виділено 500 тис. доларів США на закупку товарів медичного призначення. 
   
 • Фонд відгукнувся на заклик міської влади Запоріжжя щодо надання фінансової допомоги підрозділам територіальної оборони. На рахунок благодійного фонду, створеного для цих потреб, перераховано $500 тис. На ці кошти планується закупити у перевірених постачальників в Європі  необхідне медичне та захисне обладнання. 

2021

За рік успішно реалізовані понад 100 проєктів у сфері охорони здоров'я, захисту материнства, дитинства, сім'ї та відновлення історико-культурної спадщини, на суму більш ніж 300 млн грн. Важливо зазначити наступні: 
 
 • продовжилась підтримка проєктів, пов'язаних із подоланням наслідків епідемії COVID-19 в Україні. На закупівлю спеціального медобладнання, індивідуальних засобів захисту медиків у 2021 році Фонд направив 2,4 млн. грн. Обладнання закуповувалося для Інституту серця Міністерства охорони здоров'я України, Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. Амосова та лікарень Маріуполя. Крім того, сім'ям 9 медиків, які померли внаслідок захворювання COVID-19, виділено 1,12 млн грн. 
   
 • за підтримки Фонду відкрився сучасний медичний центр «Клініка святителя Луки» при Свято - Вознесенському Банченському монастирі у селі Банчени Чернівецької області. Скористатися медичними послугами центру можуть мешканці усіх навколишніх населених пунктів; 
   
 • Фонд розпочав співпрацю з Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. Амосова. У рамках співпраці, інституту передані апарати ШВЛ, кардіомонітори для відділення інтенсивної терапії та реанімації та засоби захисту для лікарів. Внесено передоплату за постачання до Інституту мобільної рентген установки; 
   
 • Фонд закуповує для Інституту Серця МОЗ України спеціальний мікроскоп для перевірки сумісності пересаджуваних органів. Мікроскоп ефективно використовується для ургентних операцій на життєво важливих органах та суттєво збільшує шанси успішної трансплантації; 
   
 • для Чернівецької дитячої поліклініки придбано сучасний аудіограф, який допомагає проводити діагностику слуху з максимальною точністю; 
   
 • за сприяння Фонду, медичну допомогу отримали понад 300 дітей та дорослих. 

2020

Основні зусилля Фонду спрямовані на подолання наслідків пандемії COVID-19 в Україні. Фонд Вадима Новинського серед перших, хто відгукнувся на заклик Антикризового Штабу при Президентові України надати допомогу у боротьбі з пандемією. Загальна сума благодійності за цей рік склала 265,1 млн. грн., з яких понад 100 млн. грн. були спрямовані лише на подолання наслідків пандемії COVID-19 в Україні. 
 
Результати роботи за рік: 
 
 • для медичних закладів України придбано 20 апаратів ШВЛ, а також понад 100 тисяч засобів індивідуального захисту для медиків та 100 тисяч високоточних ПЛР-тестів для мешканців України; 
   
 • крім того, сім'ям 26 медиків, які померли внаслідок захворювання на COVID-19, виділено 2,6 млн грн (кожна сім'я отримала матеріальну підтримку у розмірі 100 тис. грн); 
   
 • Фонд завершує облаштування гібридної операційної в Інституті серця МОЗ, завдяки чому лікарі виконують операції на серці, застосовуючи передові малоінвазивні та ендоваскулярні технології. Вартість обладнання - 11.87 млн грн; 
   
 • Фонд розпочав співпрацю зі всеукраїнською благодійною організацією «Мама і немовля» співфінансуючи екстрене операційне та медикаментозне лікування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За цей період завдяки оперативному сприянню Фонду проведено найскладніші операції 30 дітям; 
   
 • Фонд продовжує традиційну роботу з відродження та підтримки вітчизняних культурних та православних пам'яток. На основний проєкт – відтворення храму на честь Святої Трійці з культурно-освітнім центром на Троїцькій площі у Києві спрямовано понад 76 млн. грн. Загалом за підтримки Фонду будівництво, ремонт, розпис та реставрація біла проведено у понад 50 храмах та культових спорудах України.

2017 - 2019

За цей період на благодійність було витрачено понад 388 млн. грн.  Фонд розпочав реалізацію вагомих проєктів, які діють на постійній основі. А саме: 
  
 • відтворювати зруйнований у радянські роки храм на честь Святої Трійці у Києві (у ЦСК «Олімпійський»); 
   
 • допомагати будівництву найвищого православного храму України – Покровського кафедрального собору у м. Маріуполь; 
   
 • реалізовувати програму допомоги з реабілітації пацієнтів із ДЦП. Щомісячно Фонд оплачує лікування 13-15 дітей та дорослих у медичному центрі «Міжнародна реабілітаційна клініка В. Козявкіна»; 
   
 • фінансувати лікування дітей із вродженими вадами серця – у 2017 році Фонд став партнером благодійного проєкту «Допоможи серцю битися», який реалізується на базі Інституту серця МОЗ України. 

Також за підтримки Фонду в Україні у 2018 році відбувся перший всеукраїнський православний молодіжний фестиваль «Ортофест». 

2014 - 2016

Фонд підключається до вирішення проблем вимушених переселенців із зони проведення АТО. На різні програми з переселення і не лише було спрямовано понад 112 млн. грн. 
  
 • в рамках програми «Південний Схід», за сприяння Фонду, були евакуйовані та розселені по санаторно-курортних установах понад 1400 дітей та дорослих. За рахунок коштів Фонду вони забезпечувалися харчуванням, одягом та предметами першої потреби; 
   
 • Фонд реалізував три гуманітарні місії до Сєвєродонецька, який постраждав від бойових дій, доставивши жителям міста товари першої необхідності. Загальний тоннаж вантажів становив близько 22 тонн, допомогу отримали 4,5 тисяч людей; 
   
 • крім того, Фонд придбав по 2 портативні апарати ШВЛ для Одеського військового госпіталю № 61 та військового госпіталю Запоріжжя, а також 5 апаратів ШВЛ та мобільний рентген для Харківського військового госпіталю; 
   
 • у цей період Фонд бере під постійну опіку дитячий притулок при Свято-Вознесенському Банченському чоловічому монастирі (Чернівецька область). 

2011 - 2013

За цей період на благодійність було витрачено 25,8 млн грн. 
Серед значних проєктів варто зазначити наступні: 
  
 • програма "Надія є". З 2011 по 2014рр. Фонд забезпечував комплексне технічне обслуговування та поточний ремонт обладнання Київського центру трансплантації кісткового мозку, тим самим підтримуючи безперебійну роботу відділення трансплантації. Завдяки допомозі Фонду за цей період було зроблено понад 140 трансплантацій кісткового мозку; 
   
 • проєкт із лікування розсіяного склерозу. В період реалізації, з 2012 по 2014рр., Фонд щорічно оплачував симптоматичне та відновне лікування для 100 осіб працездатного віку з розсіяним склерозом; 
   
 • З 2012 року за повної підтримки Фонду виходить журнал «Фамілія» — видання для сімейних людей, а також усіх, хто цікавиться питаннями взаємовідносин між людьми. Журнал виходить із періодичністю 4 рази на рік. 

2008 - 2010

За перші три роки існування Фонду на благодійність було витрачено понад 22,4 млн грн. Серед вагомих проєктів, що стартували або повністю реалізовані в цей період, відзначимо такі: 
  
 • "Зігрій любов'ю дитину". Це перший проєкт Фонду. Завдяки йому своє житло отримали 10 багатодітних сімей, у кожній із яких виховувалося 10 і більше дітей. Протягом двох років усі сім'ї отримали ключі від збудованих для них будинків; 
   
 • програма популяризації фізичної культури та спорту «Спортивна країна». Програма також стартувала у 2008 році та завершилася у 2014-му. У її рамках було реалізовано спільні проєкти з Федерацією баскетболу України, гандбольним клубом «СПАРТА», міжнародною громадською організацією «Країна Баскетболія», Національним олімпійським комітетом України. 
   
 • з 2009 року, за повної підтримки Фонду, почав видаватися православний молодіжний журнал «Отрок.UA». Це яскраве періодичне видання, що дає відповіді на питання сучасного життя з погляду віруючої людини. Журнал виходить 6 разів на рік українською та російською мовами. 

Благодійні проєкти Фонду

FAQ

Відповідаємо на найпопулярніші питання, відповіді на які будуть Вам корисні.
Перейти до питань та відповідей

Наша допомога відкрита кожному

Виберіть напрямок, у якому потрібна допомога

Допомога УПЦ

Як отримати допомогу

Медичні програми

Як отримати допомогу

Соціальна благодійність

Як отримати допомогу