Апарат штучної вентиляції легень для Інституту серця МОЗ України

18 березня 2020

Фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці закупив апарат штучної вентиляції легенів вищого класу для тривалої респіраторної підтримки в умовах відділень реанімації та інтенсивної терапії (Servo-I universal, Maquet Gettinge Group) та передав його до Інституту серця МОЗ України.

Як неодноразово зазначали чиновники ВООЗ, ускладнення, пов'язані з роботою легень (набряк), є основною причиною смерті при захворюванні на коронавірус COVID-19. 

Апарат підходить як для дорослих пацієнтів вагою до 250 кг, так і для новонароджених дітей. Він підтримує безліч режимів вентиляції легенів, а також за рахунок закритого контролю параметрів вентиляції забезпечує штучну вентиляцію легень із зворотним зв'язком із можливістю адаптації потоку з потребами пацієнта за всіх режимів роботи. 

Борис Тодуров, звертаючись до Вадима Новинського, зазначив: «Адміністрація «Інституту серця МОЗ України» висловлює свою щиру подяку за Ваш щедрий внесок у справу забезпечення відділення інтенсивної терапії Інституту таким необхідним у реаліях сьогоднішньої пандемії медичним обладнанням. Завдяки Вашій підтримці ми зможемо успішно надавати допомогу тяжкохворим пацієнтам. Переданий апарат вищого класу можна вважати "автомобілем Mercedes" у світі приладів ШВЛ. Ми високо цінуємо Вашу допомогу та сподіваємось на подальшу співпрацю». 

Подібних апаратів Фонд Вадима Новинського планує придбати на першому етапі 10 шт. та поставити до різних лікарень України. Далі задовольнятимуться заявки медичних закладів, які критично потребують ШВЛ. 

Благодійні проєкти Фонду