Благодійний фонд Вадима Новинського закупив для українських лікарень 100 тисяч тест-систем ПЛР для виявлення коронавірусу

30 березня 2020

Благодійний Фонд Вадима Новинського закупив у Південній Кореї та доставив в Україну 100 тисяч ПЛР тест-систем DialPlexQ™ для діагностування коронавірусу в лабораторних умовах.

Вже найближчими днями тест-системи будуть передані до державного підприємства «Укрвакцина» та розподілені по всій країні у спеціальні інфекційні лабораторії, обладнані відповідними умовами для зберігання та роботи з подібними реагентами. 

Про це повідомив представник Благодійного фонду Вадима Новинського імені Покрови Пресвятої Богородиці Євген Загорулько. Він також пояснив, що закуплений набір тест-систем містить у собі всі необхідні компоненти для проведення дослідження найточнішим методом виявлення коронавірусу – ПЛР (Полімеразна ланцюгова реакція), тому немає потреби у додаткових реагентах. Час проведення тесту становить від 105 до 120 хв. Залежно від лабораторії, обладнання, персоналу, час діагностики може змінюватися. 

Благодійний фонд Вадима Новинського «На честь Покрови Пресвятої Богородиці» повністю профінансував закупівлю та доставку тестів. Обсяг фінансування склав понад 1,5 млн дол. США Доставка організована з ініціативи Офісу Президента України за сприяння МЗС України. Фонд висловлює велику подяку Надзвичайному та Повноважному Послу України в Республіці Корея Олександру Горіну за сприяння. Як наголошують у Фонді, закуплені тести ПЛР – це абсолютно безкоштовна для українців продукція, вона є благодійною допомогою та не підлягає продажу. 

«У цей складний для країни час ми повинні консолідуватися і кожен з нас має зробити свій внесок у боротьбу з коронавірусом, хтось менше, хтось більше. І міністр, і простий робітник повинні разом працювати над тим, щоб подолати пандемію, а потім наслідки пандемії. Сьогодні ми доставили тестів, думаю, таких тестів потрібно країні не менше 500-600 тисяч, вони є високоточними, і показують результат із ймовірністю 99%. Зараз ми чекаємо на список лабораторій, куди ці тести будуть перенаправлені по всій країні. Ми сподіваємося, що цей невеликий вклад допоможе нашим лікарям виявляти інфікованих, оперативно надавати їм лікування, а також проводити інші заходи для запобігання поширенню коронавірусу далі. Тільки консолідація влади, центральної та місцевої бізнесу, як малого, так і великого, консолідація суспільства допоможе подолати епідемію», - сказав народний депутат України Вадим Новинський. 

Як повідомлялося, раніше Фонд Вадима Новинського закупив у КНР 10 високоефективних апаратів штучної вентиляції легень, 850 комплектів індивідуального захисту медиків та 10 тис. експрес-тестів. Обладнання та тести в даний час передаються до регіональних спеціалізованих медустанов. Цієї неділі другим авіабортом з Китаю прибули закуплені Фондом тисячі костюмів та респіраторів найвищого ступеня захисту для медиків. Вони розподілені на Донецьку, Херсонську, Миколаївську, Запорізьку, Дніпропетровську, Харківську області. 

Благодійні проєкти Фонду