Лікарні Донецької області отримали ПЛР-тести від УПЦ та Фонду Новинського

9 квітня 2020

Українська Православна Церква передала високоточні ПЛР-тести для виявлення коронавірусу до лікарень Донецької області. Тести закуплено Фондом Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці у Південній Кореї. 

Про це повідомив на брифінгу 8 квітня у Донецькій обласній державній адміністрації міста Краматорська голова Донецької ОДА Павло Кириленко. 

Він подякував представникам УПЦ та Фонду Новінського за надану благодійну допомогу, а також зазначив, що найближчим часом область очікує ще одну партію гуманітарної допомоги з Китаю, постачання якої буде організовано представниками соціально відповідального бізнесу та Офісу Президента. 

Так, він зазначив, що Фонд одним із перших включився у боротьбу з коронавірусом та продовжить найближчим часом надавати гуманітарну допомогу лікарням регіону. 

«Сьогодні в лікарнях Маріуполя вже рятують життя два закуплені нами раніше апарати ШВЛ, а для медиків регіону, які перебувають на передовій боротьбі з інфекцією, передані фондом понад 15000 респіраторів та масок, а також понад 2000 багаторазових костюмів біозахисту. Сьогодні разом із Українською православною церквою ми передаємо 42 набори тест-систем, які дозволять протестувати 4200 мешканців області. Вони закуплені у Південній Кореї», - нагадав Олександр Трубачов. 

Він також повідомив, що найближчим часом очікується прибуття чергового рейсу з Китаю, який доставить нову партію гуманітарної допомоги, закуплену Фондом Вадима Новинського. 

«Будуть доставлені в Україну ще 10 апаратів штучної вентиляції легень та 10 спеціальних боксів для транспортування хворих, а також додаткові системи захисту для медиків. Також незабаром в Україну прибудуть три діагностичні системи вищого класу, які допоможуть діагностувати десятки пацієнтів одночасно. Ця система дозволить визначити наявність захворювання протягом 40 хвилин. Одна з них буде передана до Донецької області. Ми також продовжимо надавати підтримку людям похилого віку, які опиняються в зоні ризику», - наголосив Олександр Трубачов. 

Єпископ Добропольський Спиридон, вікарій Горлівської Єпархії підкреслив, що в ситуації, що склалася для країни, жодна людина не повинна залишатися байдужою і бездіяльною і додав, що УПЦ всіма силами продовжує надавати допомогу країні для боротьби з хворобою і підтримувати медичних працівників. 

«У кожному нашому храмі під час Богослужінь ми молимося про припинення епідемії, щоб Господь зберіг усіх людей у ​​здоров'ї та благоденстві. Також на кожній Літургії ми молимося за наших медпрацівників. Сьогодні Церква не лише молитовно підтримує народ України, а й чинить справи милосердя. З благословення Блаженнішого Онуфрія митрополита Київського та всієї України та за підтримки фонду Вадима Новинського було передано до Донецької області медичні тести з виявлення коронавірусу COVID-19 та засоби захисту для медиків. Хотілося б сьогодні побажати насамперед нашим лікарям, щоб Господь їх зміцнив, дарував їм терпіння і мужність, сказати дякую за їхню роботу. Бажаю всім миру та здоров'я, з Божою допомогою ми все це перенесемо», - наголосив єпископ Спірідон. 

Як повідомлялося раніше, починаючи з березня 2020 року Фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці закупив у КНР 10 високоефективних апаратів штучної вентиляції легенів, 850 комплектів індивідуального захисту медиків та 10 тис. експрес-тестів, тисячі костюмів та респіраторів найвищого ступеня захисту для мед. Вони доставлені до Донецької, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської області. А також – найбільшу партію високоточних ПЛР тест-систем DialPlexQ – 100 000 екземплярів із Південної Кореї. Вони розподілені для лікарень усіх областей України. 

Благодійні проєкти Фонду