Диво на ім’я Мотрона

29 вересня 2022

Ця історія розпочалася 3 березня 2010 року. Дружня родина Найдюків виховувала на той час трьох дітей та чекала на четверте диво.
І воно прийшло в родину — диво на ім’я Мотрона. А з дитиною прийшло й багато випробувань, через які родина священника проходить і досі.

Незвичайна дівчинка народилася з діагнозом Spina Bifida. Цей загадковий діагноз ніс у собі наступне: «Розщеплення хребетного стовпа; гідроцефалія; коліна позаду; стопи вивернуті до гомілок; вивих тазостегнових суглобів».

Дивлячись на Мотю, і не подумаєш, що дитина з трьох років свого життя два роки і сім місяців перебувала у гіпсі, а також перенесла дев’ять складних операцій.

Сотні реабілітацій, масажів, носіння ортезів різних конфігурацій, обстеження та висновки, які інколи давали крила, а інколи — просто «вбивали». Але що б не говорили цим мужнім людям, батьки Мотрони, дивлячись в очі своєї дитини, не могли опустити руки і здатися.

Маленькими кроками родина Найдюків йшла вперед, але все це потребувало великих коштів.

У 2018 році вони дізналися про єдиний в Європі «Консиліум Spina Bifida». Та дізнавшись розцінки, зрозуміли, що без допомоги добрих людей вони туди не потраплять.

Тоді родина вирішила звернутися по допомогу до фонду Вадима Новинського.

«Щодня ми дякуємо Богу за людину з величезним серцем, яка відкрила нашій дитині нові горизонти! Завдяки підтримці фонду дівчинка, яка не може ходити та навіть самостійно стояти, зараз ходить на спеціальних ортезах, професійно займається плаванням, отримує золото за перші місця (басейн від дому за 90 км в один бік, і це дуже великі затрати) та проходить реабілітації. Вдома Мотя теж як риба у воді, адже в неї є підйомник, який допомагає пересуватися», — говорять батьки Мотрони.  

Слова подяки передала і сама дівчинка: «Батюшка Вадим, дякую Богу, що Ви в мене є! Завдяки Вам для мене відкривається увесь світ, я можу плавати, займатися спортом, ходити та майже всі мої мрії здійснилися. Щиро дякую Вам!»
 

Матеріали

Благодійні проєкти Фонду