Доставка з Китаю чергової партії гуманітарного вантажу медичного призначення для України

11 квітня 2020

У ніч із суботи на неділю (за місцевим часом) в аеропорту багатомільйонного міста Гуанчжоу завершилося митне оформлення та навантаження на літак для відправки в Україну чергової партії гуманітарного вантажу медичного призначення, закупленого в Китайській Народній Республіці Благодійним Фондом Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці.

Цього разу це 1 000 000 сертифікованих медичних масок, які найближчими днями надійдуть до медзакладів Херсонської, Миколаївської, Донецької (зокрема міста Маріуполя), Запорізької та Дніпропетровської областей (зокрема міста Кривого Рогу). 

Маски також безкоштовно лунатимуть у хриходах та монастирях УПЦ для забезпечення максимальної безпеки парафіян, які ухвалять рішення взяти участь у святкових Великодніх Богослужіннях. Богослужіння проводитимуться відповідно до вимог Закону про карантинні заходи під час відвідин храмів. 

Крім того, частина масок буде передана для забезпечення безпеки працівників на підприємствах, що входять до групи Смарт-Холдинг. 

Вже завтра цей гуманітарний вантаж буде доставлений в Україну одним із літаків авіакомпанії SkyUp у рамках анонсованої Президентом Володимиром Зеленським програми спеціальних вантажних авіарейсів, які зараз виконуються до десяти разів на тиждень. 

Оперативне митне оформлення та завантаження в літак у китайському аеропорту стало можливим завдяки особистому сприянню Генерального консула України в Гуанчжоу Дмитра Камкова. Ми дійсно дуже вдячні за допомогу та спільну злагоджену роботу як Дмитру, так і всьому колективу Дипкорпусу України в КНР на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом Сергієм Камишевим, а також співробітникам спеціально створеного для цих операцій Штабу при Офісі Президента України та співробітникам авіакомпанії SkyUp, яка сьогодні виконує місію основного перевізника медичних вантажів для боротьби з епідемією, організованих лінією згаданого вище Штабу при ОПУ. 

Нагадаємо, що на початку квітня в Україну прибули закуплені Фондом у Китаї 3 високоточні та високопродуктивні діагностичні системи для виявлення захворювання COVID-19 та 10 спеціалізованих боксів для транспортування хворих з інфекцією або підозрою на інфекцію. Дані бокси дають можливість медпрацівникам робити необхідні дії для оперативного надання допомоги пацієнтам під час транспортування, при цьому забезпечують безпеку як для самого пацієнта, так і для його медичного персоналу. 

Починаючи з березня 2020 року, Фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці виробляє закупівлі в КНР високоефективних апаратів штучної вентиляції легень (десять з яких вже прибули в Україну та передані медичним установам), десятки тисяч експрес-тестів, тисячі костюмів та респіраторів вищого ступеня. медиків. Вони доставлені до Донецької, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської області. 

Фонд також організував закупівлю найбільшої партії високоточних ПЛР тест-систем DialPlexQ™ - 100 000 екземплярів з Південної Кореї. Вони вже розподілені по лабораторіях МОЗ усіх областей України. 

Благодійні проєкти Фонду