Фонд Новинського передав Маріуполю ще два ШВЛ та засоби захисту для медиків

22 травня 2020

Благодійний фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці передав лікарням Маріуполя чергову партію обладнання та засобів захисту для медиків.

У цю поставку увійшли 2 високоефективні апарати ШВЛ виробництва General Electrics, а також 1800 комплектів костюмів біозахисту та 1800 захисних екранів. Костюми мають підвищений клас захисту, щоб максимально убезпечити медиків, які лікують хворих від COVID-19. 

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко подякував Вадиму Новинському за системну та своєчасну підтримку Маріуполя у боротьбі з коронавірусом. «Допомога Фонду ми відчуваємо протягом усього цього складного часу. Ключове – що вона була своєчасною та з перших днів виникнення пандемії», – заявив мер Маріуполя. 

Раніше благодійний Фонд Вадима Новинського вже передав Лікарні швидкої медичної допомоги Маріуполя (БХМД) 2 апарати ШВЛ, інфекційні бокси для транспортування хворих та 200 комплектів костюмів біозахисту із захисними окулярами для медиків. На базі міськлікарні №4 функціонує закуплена Фондом діагностична ПЛР-лабораторія. Місту також було передано 30 тис. сертифікованих одноразових масок. Загалом медустанови Донецької області від Фонду отримали 17 тис. одиниць СІЗів для медиків, а обласній спеціалізованій лабораторії спільно з Українською Православною Церквою було передано 4,2 тис. високоточних ПЛР-тестів. 

Медики зазначили, що сьогодні епідеміологічна ситуація в області та Маріуполі є відносно благополучною порівняно з іншими регіонами. 

«Карантинні заходи у місті та системна підтримка лікарень та медиків, яку надає Ринат Ахметов та Вадим Новинський, дали свої позитивні результати. На сьогоднішній момент у нашому місті вже одужали понад 60% пацієнтів і немає жодного летального випадку. Символічно, що чергову допомогу від Вадима Новинського ми отримали на День Святого Миколая Чудотворця. Вадим Владиславович робить це щиро і з добром у серці», – зазначив Сергій Орлеанський, головний лікар ЛШМД. «Це обладнання є важливою складовою у нашій боротьбі за здоров'я та життя маріупольців». 

На даний момент Фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці в рамках боротьби з епідемією COVID-19 в Україні вже направили на закупівлю медичного обладнання, індивідуальних засобів захисту медиків та підтримку людей похилого віку в умовах карантину 100,9 млн грн. 

Як повідомлялося, у березні Фонд Вадима Новинського виділив 40,6 млн грн на закупівлю 100 тис. високоточних ПЛР-тестів DialPlexQ™ у Південній Кореї. Тести спільно з Українською Православною Церквою було передано до всіх обласних спеціалізованих лабораторій країни. На закупівлю 20 високоякісних апаратів ШВЛ виділено 25,9 млн. грн. Також Фонд закупив та передав до клінік Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей понад 100 тис. одиниць ЗІЗ (костюми біозахисту, респіратори, окуляри, рукавички) для медиків, які перебувають на передовій боротьбі з інфекцією. Також Фондом було придбано майже 1 млн захисних масок для медустанов, парафій УПЦ та промислових підприємств України. 

Крім того, Фонд організував адресну доставку 12 тис. продуктових наборів для ветеранів ВВВ, праці та інших незахищених категорій населення. Акцією було охоплено Херсон, Миколаїв, Маріуполь, а також Київ та Київську область. 

Благодійні проєкти Фонду