Фонд Вадима Новинського надає допомогу православній перлині Сходу України — Святогірській Лаврі

21 жовтня 2022

Свято-Успенська Святогірська Лавра кілька місяців перебувала на лінії фронту та сильно постраждала від обстрілів. На території монастиря практично немає будівлі, яка б не зазнала ушкоджень, зруйновані комунікації, — окремі корпуси частково лишилася без даху, замість вікон в усіх будівель — натягнута плівка. Попереду зима, до якої треба підготуватися.

Зараз у Лаврі перебуває більше 300 людей, з них — 200 біженці.

Фонд Вадима Новинського вже передав монастирю сантехнічне, насосне, фільтраційне обладнання, водопровідні труби, комплектуючі на суму понад 750 тисячі гривень. Також для ченців та біженців замовлено пошив зимового взуття та зимових курток.

Найближчим часом Фонд доставить до Лаври 10 тонн дизельного палива — монастир лишився без електропостачання, тому освітлення і робота насосів для подачі у Лаври води можливі завдяки дизельним електрогенераторам.

Монастир потребує акумулятори, бензопили та інші інструменти, необхідні для того, щоб усунути наслідки руйнувань і забезпечити виживання ченців та біженців у зимовий період. А отже Благодійний фонд Вадима Новинського продовжуватиме надавати постраждалим необхідну допомогу разом із багатьма українцями, які не залишилися осторонь та відгукнулися на заклик про допомогу чернечій обителі.

Матеріали

Благодійні проєкти Фонду