Фонд Вадима Новинського надав гуманітарну допомогу мешканцям постраждалої від землетрусів Туреччини

14 березня 2023

Не послабляючи уваги до потреб рідної України, що виборює свою свободу у жорстокій війні, за дорученням засновника Фонду, команда Благодійного фонду Вадима Новинського замовила виробництво та доставила до провінції Хатай 19 модульних будинків для постраждалих від землетрусу громадян Туреччини на загальну суму 3 657 000 гривень.

«Землетрус за своїми страшними наслідками дуже схожий на війну — серед цих руїн не одна понівечена  доля та втрачені життя», — розповідає під враженням від побаченого на вулицях турецьких міст Тетяна Кириченко, заступник директора Фонду Вадима Новинського.

«Незважаючи на весь той біль і страждання, які ми пережили протягом останнього року, у нас — українців — все ж таки вистачає сміливості й бажання допомагати іншим. Ми дуже добре розуміємо чужий біль та завжди готові допомогти нужденним усім, чим можемо», — додає вона.

У кожному житловому модулі є кухня, дві кімнати та санвузол. У такому будиночку зможе проживати дві невеликих або одна велика родина. Місцева влада здійснює підключення таких тимчасових житлових приміщень до усіх міських комунікацій.

Головним партнером проекту з боку Туреччини виступив голова Дисциплінарної ради торгово-промислової палати Аланії Мустафа Кемаль Ках’я. Пан Мустафа Кемаль дуже допоміг у його реалізації.
Нагадаємо, що 6 лютого внаслідок потужного землетрусу в Туреччині та Сирії загинуло понад 50 тисяч людей та ще більше отримали поранення.

Епіцентром першого підземного поштовху магнітудою 7.8 бала стала турецька провінція Газіантеп. Другий поштовх — магнітудою 7.5 бала — стався невдовзі в турецькій провінції Кахраманмараш. Цей страшний землетрус визнано найпотужнішим на території Туреччини від 1939 року.

У результаті в 10-ти постраждалих провінціях Туреччини було зруйновано вщент або дуже сильно пошкоджено близько 25 тисяч будинків.

Мільйони жителів зруйнованих районів опинилися без даху над головою та потребують термінової допомоги.

 

Матеріали

Благодійні проєкти Фонду