Фонд Вадима Новинського направив на боротьбу з COVID-19 понад 80 млн. грн.

16 квітня 2020

Фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці в рамках боротьби з епідемією COVID-19 в Україні направив на закупівлю медичного обладнання, індивідуальних засобів захисту медиків та підтримку людей похилого віку в умовах карантину понад 80 млн грн.

Фонд був серед перших, хто відгукнувся на заклик Антикризового Штабу при Президентові України надати допомогу у боротьбі з поширенням інфекції. 

Фонд направив 40,6 млн грн на закупівлю найбільшої партії високоточних ПЛР-тестів DialPlexQ™ у Південній Кореї. 100 тис. тестів спільно з УПЦ було розподілено до всіх обласних інфекційних лабораторій України, у тому числі функціонуючих при військових шпиталях. 

Також за 7,6 млн. грн. придбано 1 млн. масок, які направлені в Парафії УПЦ, медустанови та промислові підприємства по всій країні. 

Понад 10 млн грн було спрямовано на закупівлю 10 високоефективних апаратів штучної вентиляції легень та 10 інфекційних боксів для транспортування хворих. Ще 4,3 млн грн було витрачено на придбання 3 високоточних діагностичних ПЛР-лабораторій iPonatic та реагентів до них. Вони призначені для оперативного виявлення COVID-19 та інших інфекційних захворювань. Все перераховане обладнання вже передано до клініки та поставлено на службу порятунку життів українських громадян. 

Також Фонд закупив та передав до клінік Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей понад 100 тис. одиниць засобів індивідуального захисту (костюми біозахисту, респіратори, окуляри, рукавички) для медиків, які перебувають на передовій боротьбі з інфекцією. 

Не залишилася без підтримки мобільна бригада українських медиків, яка вирушила до Італії на допомогу італійським колегам. Десяти лікарям, відправленим лінією Міністерства охорони здоров'я, виділено персональну грошову стипендію для полегшення їхнього побуту за кордоном. 

Усвідомлюючи рівень ризику, який несе недуга для людей похилого віку, Фонд організував адресну доставку 8,4 тис. продуктових наборів для ветеранів ВВВ, ветеранів праці, а також незахищених категорій населення. Акцією було охоплено міста: Херсон, Миколаїв, Маріуполь, а також Київ та Київська область. 

Засновник Фонду народний депутат Вадим Новинський упевнений, що об'єднання зусиль держави, бізнесу та суспільства дозволить перемогти епідемію та максимально мінімізувати її наслідки для економіки країни. 

«Зустрічаючись із представниками регіонального бізнесу, я всіх закликав допомогти країні, хто чим може – хто більше, хто менший. Знаєте, як вдова поклала свої дві лепти в скарбницю Єрусалимського храму, а Господь сказав учням, що вона пожертвувала найбільше, навіть найбагатших, бо віддала все, що в неї було. У цьому й має проявлятися наша соборність - кожен має відчувати свою причетність до того, що відбувається, і допомагати. Зараз настав такий час, коли всі себе виявлять, і ми бачитимемо, хто друг, а хто ворог, хто помічник, а хто - шкідник», - зазначив Вадим Новинський. 

Закупівля медобладнання та ЗІЗ для медиків буде продовжено. 

З докладним звітом про благодійну діяльність Фонду в рамках боротьби ви можете ознайомитись за посиланням: https://fondpokrov.org.ua/ru/borba-s-koronavirusom/

Благодійні проєкти Фонду