Фонд Вадима Новинського та Запорізька єпархія УПЦ передали місцевим лікарням нову партію благодійної допомоги — апарати зовнішньої фіксації (АЗФ).

9 вересня 2022

Безперервні бойові дії на території Запорізької області, ракетні обстріли міста примушують медичні установи регіону до цілодобової готовності надавати екстрену і невідкладну допомогу постраждалим.

У відповідь на звернення виконавчого комітету міської ради Запоріжжя Благодійний фонд Вадима Новинського придбав для лікарень обласного центру апарати зовнішньої фіксації (АЗФ) на суму понад 15 мільйонів гривень.

«Апарати зовнішньої фіксації використовуються при наданні медичної допомоги хворим з травмами кінцівок. Завдяки їм ми зможемо надавати медичну допомогу як військовослужбовцям, які отримали відповідні травми, так і цивільним особам, які постраждали внаслідок бойових дій у нашому регіоні. Ми щиро вдячні за допомогу Фонду Вадима Новинського, котрий надав клінічним закладам Запоріжжя вже більше 700 таких медичних апаратів», — сказав Петро Олександрович Риженко, медичний директор КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги №5» Запорізької міської ради.

За словами медиків, до 40% поранених потребують застосування АЗФ. Тож ці апарати мають бути завжди у резерві закладів охорони здоров'я.

Першу частину обладнання Фонд Вадима Новинського подарував лікарням Запоріжжя 20 липня цього року.
7 вересня другу партію АЗФ з благословення Високопреосвященнішого Луки, митрополита Запорізького і Мелітопольського, передав завідувач канцелярії єпархіального управління протоієрей Геннадій Єлін.

«У Священному Письмі є такі слова: “Віра без діл мертва”, — наголосив під час передачі апаратів місту отець Геннадій. — Сьогодні ми засвідчуємо нашу віру своїми добрими справами. Сьогодні Запорізька єпархія разом з Благодійним фондом Вадима Новинського передає до лікарень Запоріжжя необхідне медичне обладнання. Ми сподіваємося, що воно допоможе повернути здоров'я не одній людині».

Вадим Новинський регулярно надає допомогу Запоріжжю та регіону.
Так у квітні Фонд виділив 5 мільйонів гривень на гуманітарні потреби Запорізької області, та 500 тисяч доларів фінансової допомоги для захисту мешканців міста Запоріжжя.

У березні на запит Запорізької міської влади Фондом було придбано 60 апаратів вакуумної терапії та 1050 комплектів витратних матеріалів на суму понад 15 мільйонів гривень для міської лікарні екстреної та медичної допомоги та міської лікарні № 9.

За п’ять місяців цього року Фонд Вадима Новинського закупив у країнах Європейського Союзу партію машин швидкої допомоги. 14 обладнаних усім необхідним устаткуванням автомобілів освятив та передав городянам Митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука.

З 24 лютого Вадим Новинський спрямував на фінансування гуманітарних проектів та ініціатив майже 800 млн грн.
 

Матеріали

Благодійні проєкти Фонду