МБФ на честь Покрови Пресвятої Богородиці попереджає про шахрайство

27 липня 2020

Останнім часом на офіційні канали зв'язку Міжнародного благодійного фонду на честь Покрови Пресвятої Богородиці надходять численні дзвінки громадян із проханнями уточнити умови отримання матеріальної допомоги, яка надається у рамках нібито окремої програми Фонду з організації допомоги переселенцям. Неправдива інформація про існування такої «програми» поширюється зловмисниками у соціальних мережах Viber, ВКонтакті та Однокласники. Їхньою ціллю є жителі населених пунктів Східної України, суміжних з територіями нині непідконтрольними Україні. Зловмисники, використовуючи телефонну комунікацію, обіцяють зарахування близько 1200 грн. кожному учаснику «програми». При цьому під різними приводами виманюють у власників платіжної картки конфіденційну інформацію (аж до ПІН-кодів) та просять вчинити певні дії зі своїм картковим рахунком.

У зв'язку з цим МБФ на честь Покрови Пресвятої Богородиці офіційно заявляє, що нині Фонд не реалізує жодних програм допомоги переселенцям, пов'язаної з наданням адресної грошової допомоги фізичним особам. І хоча у 2014-2015 році Фонд справді надавав допомогу українським громадянам, які змушені були  залишити зону конфлікту, сьогодні, зважаючи на широкі відповідні державні програми, така робота здійснюється лише вибірково.

Просимо громадян бути пильними: не відповідайте на такі повідомлення; не дзвоніть за вказаними номерами; не переходьте за посиланнями, які містяться в таких повідомленнях. Пам'ятайте - ніхто не має права та повноважень запитувати ваші персональні дані, ПІН-коди до платіжних карток, динамічні коди підтвердження платежів та будь-яку іншу інформацію про ваші рахунки. Поділіться цією інформацією зі своїми рідними, близькими та знайомими.

 

Благодійні проєкти Фонду