На Київщині відкрилася унікальна виставка, яка знайомить з таємничим світом Святої Гори Афон

7 квітня 2017

У рамках програми "Духовна спадщина" МБФ на честь Покрови Пресвятої Богородиці надав допомогу у створенні унікальної авторської фотовиставки «Подорож до таємничого Афону», присвяченої духовно-культурній спадщині Святої Гори.

Захід, який триватиме цілий місяць - з 5 квітня по 14 травня, проводиться з нагоди святкування Воскресіння Христового з благословення митрополита Бориспільського та Броварського Антонія, який керує справами Української Православної Церкви.

На виставці представлено понад 90 фоторобіт з рідкісними видами Афону, зробленими під час наукових експедицій та паломницьких подорожей українським дослідником, журналістом та істориком, директором Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергієм Шумило..

 

Зокрема, тут вперше експонуються фотографії нещодавно знайденого автором українського козацького скиту «Чорний Вир», заснованого запорізькими козаками у 1747 р., фотографії давньоруської святогірської обителі «Ксилургу», започаткованої 1000 років тому за ктиторської підтримки св. рівноап. Князя Володимира Київського, давньоруської обителі «Старий Русик», Іллінського та Андріївського скитів, Пантелеїмонівського монастиря, інших афонських обителів. Окрім величної стародавньої архітектури, глядачі можуть побачити побут афонських ченців, а також неповторну природу Святої Гори.

 

У відкритті виставки взяли участь благочинний першого Броварського округу УПЦ протоієрей Олександр Левчук, екс-посол України в Греції Володимир Шкуров, начальник відділу культури Броварської міськради Інна Савченко, директор Броварського краєзнавчого музею Віктор Корявий, директор Паломницького Центру Української Православної Церкви Володимир Теліженко «Церква та культура» протоієрей Олександр Клименко, депутати Броварської міськради, численні гості, священики Бориспільської єпархії УПЦ та учні місцевих шкіл.

Під час заходу автор виставки Сергій Шумило провів цікаву лекцію про багатовікові духовно-історичні зв'язки Афона та України, а також представив видавничі проекти УПЦ та Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні.

За сприяння в організації виставки від імені Паломницького Центру Української Православної Церкви було нагороджено почесними грамотами керівників Броварського краєзнавчого музею, Благодійного Фонду Покрови Пресвятої Богородиці та Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні.

Також присутнім подарували іконки всіх афонських святих, пов'язаних з Україною.

Як повідомили організатори, стартувавши у Бориспільсько-Броварській єпархії, фотовиставка «Подорож до таємничого Афону» протягом року буде проведена у багатьох інших єпархіях Української Православної Церкви з метою ознайомлення співгромадян із нашою тисячолітньою історією та духовно-культурною спадщиною на Афоні.

У Броварах виставка діятиме з 5 квітня до 14 травня, щодня, з 8.00 до 17.00, зб. і НД. - З 10.00 до 14.00. Вхід безкоштовний.

Місце проведення: Броварський краєзнавчий музей, м. Бровари, вул. Гагаріна, 6.

Організатори заходу: : Міжнародний інститут афонської спадщини в Україні, Паломницький Центр Української Православної Церкви, Броварський краєзнавчий музей, Бориспільська єпархія Української Православної Церкви. За підтримки Міжнародного благодійного фонду "МБФ на честь Покрови Пресвятої Богородиці".

За матеріалами Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ
 

Благодійні проєкти Фонду