Відкриття ХVI Міжнародного православного кінофестивалю «Покров»

3 жовтня 2018

Міжнародний фестиваль православного кіно "Покров" стартує 8 жовтня у Києві.

ХVI Міжнародний православний кінофестиваль "Покров" пройде у Києві з 8 по 11 жовтня. За традицією, організаторами заходу є Українська Православна Церква та Свято-Троїцький Іонінський монастир. 

Відкриття фестивалю відбудеться у понеділок, 8 жовтня о 17-00 у Національній опері України ім. Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 50). 

В офіційній частині заходу візьмуть участь Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Онуфрій, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павло (Лебідь), керівник проекту та голова Синодального відділу УПЦ у справах молоді архієпископ Обухівський Іона, владика Климент (Вечеря) учасники концертної програми та гості фестивалю. 

Після закінчення офіційної частини глядачі побачать прем'єру художнього фільму «Помилка Неофіта. Великий Пост» режисера Любецького Віталія Ольгертовича (Білорусь, рік створення – 2018). 

У програмі кінофестивалю представлять понад 70 фільмів з України, Білорусії, Грузії, Польщі, Боснії та Герцеговини, Індії, Сербії у номінаціях анімаційного, короткометражного, документального та повнометражного кіно. 

Найкращі стрічки будуть визначені у чотирьох номінаціях: «Анімаційне кіно», «Документальне кіно», «Короткометражне ігрове кіно» та «Повнометражне ігрове кіно». Урочисте закриття форуму та оголошення переможців проведуть у четвер 11 жовтня. 

Перегляди конкурсних робіт відбудуться у київському «Дому кіно» (вул. Саксаганського, 6): 8 жовтня з 10.00 до 15.00; 9,10 жовтня з 11 до 21.00 та 11-го жовтня з 11 до 17.00. Вхід вільний. 

В рамках кінофестивалю також плануються відкриті лекції, майстер-класи, тематичні зустрічі та круглі столи на актуальні теми християнського кіно. 

Організаторів кінофестивалю підтримали: БФ Вадима Новинського на честь Покрова Пресвятої Богородиці, Синодальний відділ у справах молоді УПЦ, Радіо "ЕРА", ТРК "ЕРА" та інші. 

Урочисте закриття 16-го Кінофестивалю православного кіно «Покров» відбудеться 11 жовтня о 18.00 у «Дому кіно» (м. Київ, вул. Саксаганського, 6). Вхід вільний. 

Після офіційної церемонії закриття фестивалю відбудеться прем’єрний показ художнього фільму: «Павло. Апостол Христа» (2018, США, режисер Ендрю Хайатт). 

Переможці та номінанти отримають традиційні призи фестивалю та спеціальні нагороди від засновників. 

Вхід на конкурсні покази та закриття фестивалю вільний. 

Довідково: Міжнародний фестиваль православного кіно «Покров» вперше пройшов з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира у жовтні 2003-го. 

Торік фільмом – володарем гран-прі фестивалю став документальний фільм «Камчатські батьки» режисера Дмитра Нікітіна. 

За матеріалами сайту pokrovkino.com

Благодійні проєкти Фонду