Подарунок людям з обмеженими можливостями.

15 червня 2017

Паломництво по монастирях Західної України.

З благословення Преосвященнішого Варсонофія єпископа Бородянського, соціальний відділ Воскресенського Кафедрального собору УПЦ спільно з Міжнародним Благодійним фондом Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці організували дводенну паломницьку поїздку для людей з обмеженими можливостями у святині. 
Такі поїздки для підшефних родин інвалідів здійснювалися неодноразово від Кафедрального собору, і цього разу інваліди разом із батьками вирушили до поїздки православними монастирями у супроводі керівника соціального відділу Олени Богданової. Нею було укладено маршрут для паломництва, яким вони провели чудові та пізнавальні екскурсії, брали участь у богослужіннях і відвідували святі місця. 
Паломники відвідали Успенську Почаївську Лавру, Почаївський скит, джерело Святої Праведної Ганни, Троїцький Корецький жіночий монастир, Анастасіївський Житомирський жіночий монастир, Межирицький чоловічий монастир. 
Перше місце паломницького відвідування – жіночий монастир св. Анастасії Римлянини. Обитель, заснована в 1998 році, знаходиться в дивовижному мальовничому місці прямо в сосновому лісі. Засновницею монастиря є мати Рафаїла (Чернецька). До матінки Рафаїли за життя стікалися люди за духовною порадою та молитовною допомогою. Потік прохачів не вичерпується досі, а молитви і бажання людей виконуються, чому є багато свідчень. Помолившись, приклавшись до святинь монастиря, паломники рушили далі. 
Дорогою прочани відвідали жіночий Троїцький Корецький монастир, де знаходиться чудотворна ікона Богородиці «Суручниця грішних» та ікона «Собор Києво-Печерських угодників», що оновилася. Велика подяка сестрам та ігуменя монастиря за теплий прийом та смачний обід, яким нагодували паломників із Києва. Інваліди змогли прикластися до відомого образу обителі – чудотворної ікони Божої Матері "Суручниця грішних". 
Одним із дивовижних місць, в якому побували паломники, був Межирицький чоловічий монастир. Монастир залишає враження благоліпності та вражає своїми архітектурними формами.  
Після приїзду до Почаєва група була розміщена в паломницькому готелі. Наступного дня всі побували на чернечому правилі, після якого змогли прикластися до чудотворної ікони «Успіння Пресвятої Богородиці». Деякі прочани змогли причаститися. Після цього була проведена екскурсія Свято-Успенською Почаївською Лаврою однією з найбільших святинь православного світу. Крім чудотворної ікони тут знаходяться святині: слід правої стопи Божої Матері з джерелом цілющої води, мощі преподобних Іова та Амфілохія, печерка, де молився преподобний Іов Почаєвський. 
Далі вирушили до Почаївського Свято-Духівського монастиря-скита, розташованого на одній з Почаївських гір, поблизу Лаври. Тут знаходяться Чудотворні ікони: Божої Матері Казанська, Іверська, Федоровський та Поручниця грішних, мощі Преподобного Мефодія, хрест Микити Стовпника та криниця, з якої можна набрати святу воду. Переїзд до джерела святої Анни, де також чудотворна Ікона св. Ганни. Температура у джерелі завжди тримається 6 градусів. Люди з обмеженими можливостями змогли поринути у воду відомого джерела.     
Дякуючи Богові за можливість відвідати ці чудові обителі, надихнувшись багатою їхньою історією, паломницька група Кафедрального собору повернулася до Києва. 
Протягом багатьох років єпископ Варсонофій опікується 27 родинами інвалідів. Крім матеріальної допомоги, приділяють увагу просвітницькій діяльності серед людей з обмеженими можливостями. В громаді з'явилася традиція організовувати паломницькі поїздки Київською областю та Україною для людей позбавлених мобільності та руху, для людей, які перебувають практично весь час у замкнутому просторі свого житла, які мають значне обмеження у спілкуванні. Все це робиться, щоб люди на власні очі побачили знаменні місця, торкнулися православних святинь і отримали не лише відпочинок, а й благодать церковних місць. 
 
sobor.in.ua 

Матеріали

Благодійні проєкти Фонду