БФ Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці у січні-грудні 2018 року реалізував численні благодійні проекти у галузі історико-культурної спадщини, галузі охорони здоров'я, захисту материнства, дитинства, сім'ї, а також став співорганізатором фестивалів, конференцій, конкурсів та інших.
У рамках цільової програми «Культурна спадщина» у 2018 році продовжилася традиційна робота щодо відродження та підтримки вітчизняних культурних та православних пам'яток. Проекти за напрямками включали підтримку заходів з реконструкції, відродження, будівництва православних обителів, а також допомогу в реалізації благодійних та соціальних проектів релігійних громад.
Зокрема, було профінансовано заходи щодо будівництва, реставрації та збереження понад 50 архітектурних об'єктів релігійного призначення на суму понад 38 млн. грн. Це храми, церкви, каплиці, монастирі, притулки для сиріт та для людей похилого віку, що охоплюють практично всі області нашої рідної землі. Варто зазначити, що для багатьох людей ці обителі стали не лише джерелом благодаті, радості, духовних благ, але ще й чи не єдиною можливістю суто фізичного виживання. Особливо це характерно для віддалених куточків нашої батьківщини, де не працюють ні школи, ні дитячі садки, ні магазини, ні будинки культури. Там релігійні громади ведуть велику соціальну роботу, надаючи матеріальне, фізичне та культурне сприяння всім, хто цього потребує. На соціальні та благодійні проекти релігійних громад у 2018 році фондом було виділено близько 53 млн. грн.
Один із масштабних проектів програми «Культурна спадщина» – відтворення храму на честь Святої Трійці, об'єкта з трисотрічною історією, що існував на цьому місці до 1931 р. Фінансування робіт з відновлення святині у 2018 році становило 89 млн. 400 тис. грн.
Також найважливішим із напрямів цієї діяльності є підтримка притулку для дітей-сиріт при Вознесенському Банченському чоловічому монастирі. Там живуть та виховуються понад 400 дітей-сиріт, серед яких діти з інвалідністю та тяжкими захворюваннями, у тому числі ВІЛ-інфіковані. Цьому проекту понад три роки, і фонд щомісяця протягом усього цього часу виділяє допомогу утримання притулку. У 2018 році вона становила понад 16 млн. грн.
Протягом багатьох років фонд є співорганізатором щорічного міжнародного фестивалю православного кіно «Покров», який вперше пройшов із благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира у жовтні 2003 року. У 2018 році фестиваль проходив із 8 по 12 жовтня у Національній опері України ім. Тараса Шевченка.
На проведення цього року фондом було виділено 1,5 млн. грн.
Поряд із цим, весь рік фонд, за традицією, підтримував численні конкурси, конференції та фестивалі регіонального значення, такі як «Острів Різдва» у Херсоні, «OrthoFest», а також інші заходи, ініціатором яких зокрема виступив волонтерський рух православної молоді України «Молодість не байдужа» (при громаді Свято-Троїцького Іонінського монастиря). Серед проектів цієї організації – підтримка дитячих спец. закладів та установ закритого типу (спеціалізований санаторій «Барвінок», Ладижинський будинок-інтернат, Бердичівська школа-інтернат, Старобасанська загальноосвітня школа-інтернат, школа глухих дітей, ін.), хоспісів та будинків для людей похилого віку (Будинок ветеранів на Лісовому масиві), онкологічно . Цього року допомога у цьому напрямі склала понад 4 млн. грн.
Бюджет БФ Вадима Новинського в галузі охорони здоров'я у 2018 році також збільшився та склав понад 18 млн. грн. Так, цього року продовжилася реалізація всеукраїнської програми «Допоможи серцю битися», в рамках якої 59 дітей із вродженими вадами серця отримали кардіохірургічне лікування в Інституті Серця МОЗ України. Також фонд підтримав проект Інституту Серця «Виїзні бригади», завдяки якому в багатьох областях України було проведено заходи щодо попередньої діагностики кардіологічних недуг у дітей. Загалом бюджет за програмою у 2018 році – понад 9,5 млн. грн.
Значно розширилася у 2018 році Програма з реабілітації дітей та молодих людей із діагнозом ДЦП та органічними ураженнями нервової системи, що реалізується на базі Міжнародної реабілітаційної клініки Козявкіна. Так, у 2018 році курс реабілітації пройшли понад 100 людей з усієї України. А у 2019 році Програма реабілітації ДЦП та уражень нервової системи буде ще більше розширена. Фонд планує допомогти вже 250 пацієнтам.
І ще про плани на майбутнє… У 2019 році з ініціативи БФ Вадима Новинського спільно з БФ «Серце на долоні» стартує новий інноваційний проект зі створення гібридного операційного блоку – майданчика, оснащеного сучасним медичним обладнанням, яке дозволяє зберегти життя багатьом людям. Проект буде реалізовано на базі Інституту Серця МОЗ України – провідного кардіохірургічного центру нашої країни. Щороку тут виконується понад 6 тисяч операцій. Одна людина з кожних п'ятдесяти прооперованих потребує гібридного оперативного втручання. Оперативне втручання в таку операційну займає менше часу, але дозволяє вирішувати складніші проблеми, як кардіохірургічні, так і суміжні. Зменшення часу операції у гібридній операційній знижує ризик летального результату, скорочує період реабілітації, що зменшує наслідки, які можуть призвести до інвалідизації хворого.
Зазначимо, що цей проект немає аналогів на території України. Тепер найсучасніші, інноваційні, малоінвазивні технології будуть доступні і для українців. На його реалізацію фонд планує надати близько 15 млн. грн.
У минулому 2018 році медичну допомогу завдяки БФ Вадиму Новинському отримали понад 200 осіб.
Загалом на благодійну діяльність у 2018 році фондом було надіслано 195,5 млн. грн.