УПЦ та Фонд Новинського передали 100 тис. ПЛР-тестів та засоби захисту від вірусу у всі області України

2 квітня 2020

Сьогодні від імені Української Православної Церкви (УПЦ) священнослужителі у всіх областях України передали медикам тести (DialPlexQ™ 2019-nCoV), які Фонд Вадима Новинського закупив у Кореї.

У Миколаївській, Херсонській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях владики, крім тестів, передали лікарням додатково засоби індивідуального захисту для медиків. Раніше лікарні цих областей отримали також від Фонду Вадима Новинського тисячі біозахисних костюмів та респіраторів найвищого ступеня захисту для лікарів. 

Однією з перших тест-систем отримала Херсонська область. Сюди сьогодні поставлено 40 систем на 4000 тестів, 1060 захисних окулярів та 550 посилених медичних масок. 

«Хочу вкотре подякувати тим, хто допомагає. Тих, хто об'єднується незалежно від віросповідання чи політичних уподобань. Сьогодні ми маємо бути єдиними і разом боротися з цією бідою, яка прийшла на землю… Хочу подякувати Українській православній церкві, Фонду Вадиму Новинському, а також усім тим, хто в рамках роботи антикризового штабу надає допомогу. А особливо я хочу подякувати медикам, які перебувають на передовій цій боротьбі. Ми робимо все можливе, а іноді й неможливе, щоб забезпечити вас засобами індивідуального захисту», - наголосив голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв. 

 

Напередодні Предстоятель УПЦ Блаженніший митрополит Онуфрій та засновник Фонду Вадим Новинський передали лікарям Олександрівської клінічної лікарні (м. Київ) апарат штучної вентиляції легенів останнього покоління, розрахований на одночасну роботу з двома пацієнтами, а також 100 захисних костюмів багаторазового використання. До цього Блаженніший та Вадим Новинський передали апарат ШВЛ і таку ж кількість захисних костюмів та окулярів для медиків до Дитячої обласної лікарні Чернівців. 

Глава Церкви благословив усіх представників медичних професій України. У свою чергу, Вадим Новинський зазначив, що Українська Православна церква підтримує вітчизняну медицину та медиків не лише молитвою, а й реальними справами. Він упевнений, що сьогодні і всім українцям необхідно наслідувати приклад Церкви, відкинути всі політичні та інші розбіжності та сконцентруватися на боротьбі зі світовою пандемією та її наслідками. 

Розподіл по областях придбаного Фондом Новинського обладнання та засобів захисту організований МОЗ та Штабом по боротьбі з епідемією коронавірусу при Офісі Президента України Володимира Зеленського. 

Благодійні проєкти Фонду