УПЦ та фонд Вадима Новинського доправили до Кіровоградської області тести для виявлення коронавірусу

13 квітня 2020

З ініціативи УПЦ до Кіровоградської області прибули ПЛР-тести, придбані фондом Вадима Новинського. Тести розраховані приблизно на дві тисячі обстежень людей із підозрою на COVID-19.

«Метод ПЛР-діагностики є найточнішим при виявленні коронавірусної інфекції. Лабораторний центр, де відбувається діагностика, забезпечений усіма необхідними матеріалами. Декілька тижнів тому ми отримали першу партію ПЛР-тестів з Китаю. Наразі додатково маємо ще одне постачання, якого має приблизно вистачити на 2000 досліджень», - розповіла Надія Оперчук, головний санітарний лікар Кіровоградської області. 

Зі свого боку митрополит Кіровоградський і Новомиргодський Йосаф зазначив, що за часів, коли світ охопила епідемія коронавірусу, для боротьби з цією хворобою слід об'єднуватися і додав, що УПЦ щосили продовжує надавати допомогу країні для боротьби з хворобою та підтримувати медичних працівників. 

«Сьогодні Церква не лише молитовно підтримує, а й чинить і такі справи милосердя. З благословення Блаженнішого Онуфрія митрополита Київського та всієї України за підтримки фонду Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці було передано до Кіровоградської області ПЛР-тести, які зможуть допомогти виявляти коронавірус. Хотілося б сьогодні побажати насамперед нашим лікарям, щоб Господь дарував їм терпіння, мужність та сили для їхньої нелегкої роботи. У кожному нашому храмі під час Богослужіння ми вимовляємо молитву про припинення цієї епідемії, — щоб Господь зберіг наших лікарів у здоров'ї та благоденстві», — підсумував митрополит Йосаф. 

Заступник голови ОДА Тетяна Волинець подякувала благодійникам, які підтримали ініціативу Президента та приєдналися до підтримки лікарів. За її словами, спільно вдасться створити всі умови, щоб медики відчували себе захищеними, а люди отримували допомогу вчасно та якісно. 

Благодійні проєкти Фонду