Вісім карет швидкої та гуманітарний вантаж передані у Херсон від Української Православної Церкви і Фонду Вадима Новинського

17 листопада 2022

У четвер 17 листопада, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Українська Православна Церква та Фонд Вадима Новинського провели спільну благодійну акцію: у постраждалі від багатомісячної окупації місто Херсон та Херсонську область було передано вісім автомобілів швидкої допомоги та гуманітарний вантаж.

Супровідну групу очолив Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич).

Перед відправкою владика Антоній освятив усі авто.

«Як християни, ми розпочали цю добру справу з молитви — освятили ці автомобілі, — сказав архієрей. — І сьогодні відправляємося з ними до зовсім нещодавно звільненого Херсона. Сподіваємося, що до вечора ми туди доїдемо та передамо ці автомобілі на службу людям, які там залишилися».

Митрополит Антоній наголосив, що Українська Православна Церква — Церква українського народу і тому розділяє з ним і радості, і прикрощі.

«Ми переживаємо і радості, і скорботи та біди, які сьогодні є в Україні. І ми щодня молимося, аби Господь укріпив кожного українця. Усі ми, як патріоти своєї Батьківщини, трудимося кожен на своєму місці для того, щоб у нашій державі скоріше запанував мир. І ця невелика допомога, яка сьогодні буде передана Херсону, — думаю, є свідченням внутрішнього болю, що є у кожного з нас — кожного священика, кожного мирянина Української Православної Церкви», — сказав Керуючий справами УПЦ.

Як повідомив директор Фонду Вадима Новинського Дмитро Сергєєв, до машин було додатково завантажено 4 тонни продуктів харчування, дефібрилятори, складні та вакуумні ноші, а також ліки, яких зараз гостро потребують медики Херсону: знеболюючі, жарознижуючі препарати, антибіотики.

Гуманітарний конвой був у дорозі весь день і досяг пункту призначення — Білозерської центральної районної лікарні у смт. Білозерка Херсонської області — вже пізно ввечорі.

«Милістю Божою, ми сьогодні досягли Херсонщини. Зараз ми на території Білозерської лікарні, — сказав митрополит Антоній після прибуття. — Війна — це завжди розруха, це завжди страждання. І ми відчули це, коли їхали сьогодні нашим гуманітарним конвоєм, проїжджаючи крізь багато блокпостів. Але особливо це відчулося, коли ми проїхали Миколаїв: дорога була вкрита вибоїнами від снарядів, вздовж дороги стоять розбиті хати, уражена військова техніка. І все це створює внутрішній настрій небезпеки. Навіть запах повітря війни впливає психологічно на настрій людини».

Зустрівши гумконвой, головний лікар Білозерської центральної районної лікарні Дмитро Доманський подякував благодійникам.

«Це вкрай необхідна і надважлива у цей час допомога для нас. Ви знаєте, що у Херсоні тільки-но припинилася окупація і, на жаль, багато машин швидкої було вивезено з нашої території. При цьому дуже багато людей залишилися у місті та потребують нашої допомоги. Тож таке оновлення автопарку швидких — це дуже вагома допомога нам. Українська Православна Церква — це Церква українського народу. Добре, що у цей важкий час ми об’єднуємося. Хай Господь береже, допомагає вам у ваших трудах!» — побажав лікар усім, хто взяв участь у гуманітарному транші.

Митрополит Антоній у своєму слові також охарактеризував Вадима Владиславовича Новинського як добру людину, яка ніколи не лишається байдужою до бід інших людей.

«З Вадимом Владиславовичем ми знайомі вже досить давно. Він — насамперед, вірний прихожанин Української Православної Церкви, він — віруюча людина, клірик нашої Церкви. І скільки я його знаю — отець Вадим завжди відкритий до допомоги. Ще до цих страшних подій кожна людина, яка зверталася до нього по допомогу, особливо в лікуванні, завжди її отримувала. До того ж, він будував храми майже по всій нашій Батьківщині-Україні. І він відома людина не тільки у нас — Вадима Владиславовича знають за його справами майже всі предстоятелі Помісних Православних Церков», — додав Керуючий справами УПЦ.
 
* * *

11 листопада наші воїни звільнили Херсон. Після восьми місяців окупації місто розпочинає довгий шлях відбудови. Зараз у багатьох будинках Херсона немає електрики та води, є проблеми з газопостачанням і зв’язком. Але великий тягар не такий важкий, якщо під нього підставлено сотні плечей.

Фонд Вадима Новинського планує розширювати взаємодію з Українською Православною Церквою щодо надання соціальної та гуманітарної допомоги громадянам України, які постраждали від повномасштабних військових дій.

Нагадаємо, Фонд вже ввіз на територію України більше 100 автомобілів швидкої допомоги. Десятки авто спецпризначення вже беруть участь у справі спасіння життів людей у прифронтових областях та всій країні.

Загальна сума, виділена Вадимом Новинським на гуманітарні проекти після 24 лютого, склала більше 900 мільйонів гривень.

 

Матеріали

Благодійні проєкти Фонду