Запорізька область отримала від УПЦ та фонду Новинського ПЛР-тести для виявлення коронавірусу

3 квітня 2020

У Запорізьку область доставили тести для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) щодо виявлення коронавірусної інфекції. Гуманітарну допомогу надіслав Фонд Вадима Новинського на честь Покрова Пресвятої Богородиці та Українська Православна Церква.

Понад 3000 тисяч тестів, які дозволять отримувати точні результати аналізів пацієнтів із підозрою на коронавірус, вже направили до Запорізького обласного лабораторного центру. 

Голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок подякував благодійникам, які підтримали ініціативу Президента України та почали надавати допомогу лікарям та мешканцям області. 

«Ми вдячні УПЦ за передачу нашої області високоточних тестів із Південної Кореї. Тести були закуплені Фондом Вадима Новинського, який один із перших почав надавати допомогу. Сьогодні медичне обладнання, засоби індивідуального захисту та тестсистеми є особливо дефіцитним товаром у всьому світі, тому лише злагоджена робота бізнесу та влади дозволить своєчасно забезпечити наші лікарні всім необхідним», - зазначив голова облдержадміністрації Віталій Туринок. 

У заході також взяли участь митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука, який закликав усіх українців об'єднатися у боротьбі із загрозою коронавірусу. 

 

«Все починається з діагностики. Буде правильною діагностика, буде точним та лікування. Ці тести надано Благодійним Фондом Вадима Новинського на честь Покрови Богородиці. Сьогодні кожен із нас має виявляти соціальну відповідальність, Вадим Новинський своїм прикладом показує соціальну відповідальність бізнесу. Я хотів би закликати всіх об'єднатися перед смертельною небезпекою і разом з нею боротися. Сьогодні я також хотів би звернутися до своїх парафіян старше 60 років: будь ласка, візьміть на себе подвиг затвора, спонукайте вдома, помоліться, зверніться до Бога, не будьте мішенню для вірусу, тому що ви – найчутливіша категорія людей до цієї смертельної небезпеки», - звернувся до парафіян митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука. 

Зазначимо, це вже третя партія медичної гуманітарної допомоги для боротьби з коронавірусом, яку отримує Запорізька область за останні два тижні. Понад 11,5 тис респіраторів, понад 10 тис масок та 3000 костюмів біологічного захисту розподілять по шпитальних базах області. 

Як повідомлялося раніше, Фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці закупив у КНР 10 високоефективних апаратів штучної вентиляції легень, 850 комплектів індивідуального захисту медиків та 10 тис. експрес-тестів. А також тисячі костюмів та респіраторів найвищого ступеня захисту для медиків. Вони розподілені на Донецьку, Херсонську, Миколаївську, Запорізьку, Дніпропетровську, Харківську області. Крім того, 30 березня в Україну прибула закуплена Фондом найбільша партія високоточних ПЛР тест-систем DialPlexQ™ – 100 000 екземплярів із Південної Кореї. Сьогодні ПЛР-тести розподіляються лікарнями всіх регіонів України. 

Благодійні проєкти Фонду